"Feromagnetikų HISTEREZĖS REIŠKINIO TYRIMAS" -
Elektronika - Laboratorinis darbas
Turinys:
Užduotis.
Eksperimento teorinis pagrindimas.
Darbo priemonės.
Eksperimentinis stendas.
Matavimo rezultatai.
Išvados.
Ištrauka:
Užduotis:
Ištirti histerezės reiškinį feromagnetikuose, išmatuoti magnetinės indukcijos priklausomybę nuo magnetinio lauko stiprumo.
Eksperimento teorinis pagrindimas
Feromagnetikų savybės yra nulemtos jų domeninės struktūros. Domenai – tai mažos (~10-3 cm) sritys, kuriose atomų sukinio momentai yra orientuoti viena kryptimi. Vieno atomo magnetinį momentą, pavyzdžiui, geležies, nulemia keturi išoriniai atomo elektronai.
Šie momentai sudėtingai sąveikauja su kitų į domeną įeinančių atomų sukinių momentais, todėl jie suorientuojami viena kryptimi ir taip sudaro stiprius mikromagnetus. Skirtingų domenų magnetiniai laukai dėl kristalų defektų ir kitų netobulumų išsidėstę netvarkingai, ir didelio feromagnetiko gabalo suminis magnetinis momentas yra lygus 0...
"Kompiuterių tinklų VLAN konfigūravimas" -
Informatika - Laboratorinis darbas
Komandos:
Switch>ena
Switch#conf t
Enter configuration commands, one per line. End with CNTL/Z.
Switch(config)#vlan 10
Switch(config-vlan)#name VLAN10
Switch(config-vlan)#exit
Switch(config)#vlan 20
Switch(config-vlan)#name VLAN20
Switch(config-vlan)#exit...
Komutatoriaus konfigūracija
Switch#sh run
Building configuration...
Current configuration : 1151 bytes
!
version 12.1
no service timestamps log datetime msec
no service timestamps debug datetime msec...
Komandos
Išvados: Konfigūruodamas naudojausi Cisco2950 komandomis, bei internetiniais šaltiniais, nes sukonfigūruoti buvo sudėtinga.
"Informaciju sistemos" -
Informatika - Laboratorinis darbas
Turinys:
Įvadas
Įmonės veiklos aprašymas
Organizacijos UAB „XXX“ savybių analizė
Įmonės organizacinė struktūra
Organizacijos veiklos aprašas
Esybių ir procesų suvestinė
Aukščiausio lygio kontekstinė diagrama
Nulinio lygio kontekstinė diagrama
Pirmojo lygio kontekstinė diagrama
Išorinis sistemos aprašymas
Vidinis sistemos aprašymas
Duomenų srauto analizė
informacijos valdymo problemas
Organizacijos informacijos poreikius
Išvados
Ištrauka:
Klientas užsako prekės arba gamini pas didmeninio arba mažmeninio skyriaus vadybininkus. Didmeninio arba mažmeninio skyriau vadybininkai kontaktuoja su didmeninio skyriaus sandėlininkų patikrindami ar užsakytos prekes yra didmeninio skyriaus sandėlį. Didmeninio skyriaus sandėlininkas atsako ar prekes yra, jeigu prekes yra sandėlį, jos siunčiamos didmeninio arba mažmeninio skyrių vadybininkams ir parduodamos klientams. Jeigu didmeninio skyriaus sandėlį reikiamu priekiu nėra, didmeninio arba mažmeninio skyrių vadybininkai kontaktuoja su tiekėjais ir užsako reikiamas prekes. Užsakytos prekes atvažiojai pas didmeninio arba mažmeninio skyrių vadybininkus iš kur parduodamos klientams.
Jeigu klientas užsako gamini, tada didmeninio arba mažmeninio skyriaus vadybininkai kontaktuoja su gamybos vadovu, užklausdami reikiamo kieko gaminio, gamybos vadovas kontaktuoja su gamybos sandėlininkų, gamybos sandėlininkas atsako gamybos vadovui ar reikalingas kiekis gaminiu yra šio metu sandėlį. Jeigu reikiamas kiekis yra, gamybos vadovas siunčia ji didmeninio arba mažmeninio skyriaus vadybininkams. Jeigu reikiamo kieko nėra gamybos sandėlį, gamybos vadovas duoda nurodymą gamybos skyriaus darbuotojui pagaminti reikiama kieki gaminio. Gamybos skyriaus darbuotojas pagaminęs reikiama kieki gaminio nusiunčia ataskaita gamybos vadovui, o gamybos vadovas siunčia reikiama kieki priekiu didmeninio arba mažmeninio skyriaus vadybininkams, o tie parduoda jas klientams.
Visi užsakymai registruojami didmeninio arba mažmeninio skiriu užsakymo knygose, ir bet kurio metu didmeninio ir mažmeninio skyrių vadybininkai gali paimti informacija iš tu knygų. Didmeninio skyriaus vadybininkas ir mažmeninio skyriaus vadybininkas tarpusavyje ne kontaktuoja. Didmeninio skyriaus vadybininkas gali paimt arba įdėt informacija tik i didmeninio skyriaus užsakymu knyga. Mažmeninio skyriaus vadybininkas gali paimt arba įdėt informacija tik i mažmeninio skyriaus užsakymu knyga.
"Lempos galios priklausomybės nuo įtampos nustatymas" -
Fizika - Laboratorinis darbas
LEMPOS GALIOS PRIKLAUSOMYBĖS NUO ĮTAMPOS NUSTATYMAS
Fizikos laboratorinis darbas Nr. 4
Darbo tikslas: Praktiškai įsitikinti, kad galia proporcinga įtampos kvadratui.
Klausimai:
1. Išvesti galios formulę.
2. Kokiais vienetais matuojamas galingumas?
3. Kaip laidininko varža priklauso nuo temperatūras?
Darbo priemonės:
1. Reguliuojamas srovės šaltinis su voltmetru ir ampermetru.
2. Tiriamoji lempa.
3. Ampermetras.
4. Voltmetras.
5. Sujungimo laidai.
"Įtampos nuostolių laiduose nustatymas" -
Fizika - Laboratorinis darbas
ĮTAMPOS NUOSTOLIŲ LAIDUOSE NUSTATYMAS
Fizikos laboratorinis darbas Nr. 5
Darbo tikslas: Stebėti ir išmokti apskaičiuoti nuostolius elektros perdavimo linijose.
Klausimai:
1. Ką vadiname įtampos nuostoliais?
2. Kokie yra leistini imtuvų įtampos svyravimai?
3. Kokios medžiagos naudojamos elektros laidams?
Darbo priemonės:
1. Reguliuojamas maitinimo šaltinis.
2. Elektros lempų rinkinys.
3. Elektros laidus imituojantys rezistoriai.
4. Voltmetrai.
5. Ampermetras.
"reakcijos laiko tyrimas" -
Psichologija - Laboratorinis darbas
Turinys
ĮVADAS
Metodika
Rezultatai ir jų analizė
IŠVADOS
LITERATŪROS SĄRAŠAS
PRIEDAI
Individualaus reakcijos laiko tyrimo duomenys
Pasirinkti tiriamieji
Įvadas
Dar nesusikūrus psichologijos mokslui buvo vykdomi reakcijos laiko tyrimai. Šiais tyrimais fiziologai bandė išmatuoti impulso sklidimo nervu greitį. Plėtojant tyrimus matuojama ne vien impulso sklidimas nervu, bet ir laikas, nuo tam tikro stimulo pateikimo iki reakcijos. Šį laiką išmatavo H. Helmholcas 1850 metais. Taigi XIXa. buvo pradėtas reakcijos laiko matavimas.
Reakcija apibrėžiama, kaip ,,bet kuris organizmo atsakas į išorės ar vidaus pokyčius“ (Psi-chologijos žodynas, 1993, p.248) , o reakcijos laikas - tai ,,laiko tarpas nuo kokio nors signalo pateikimo pradžios iki tiriamojo individo atsakymo į tą signalą pradžios.“ (Psichologijos žodynas, 1993, p.248).
Reakcijos skirstomos į: paprastas ir sudėtingas. Paprastos reakcijos, kai reaguojama į stimulo pateikimą, pakitimą, išnykimą. Pvz: greitas stabdžio pedalo paspaudimas užsidegus raudonai šviesoforo šviesai. Matuojant paprastosios reakcijos laiką, galima nustatyti stimulų ypatybių ir tiriamųjų individualių savybių reikšmę atsako trukmei. Reakcijos laikas į pateiktą stimulą gali kisti keletą kartų, kai dirgiklio intensyvumas keičiamas vos nuo juntamo iki didžiausio dar adekvačiai suvokiamo lygio (V.Martišius „Psichologijosmetodai“, 1999, p.118). Sudėtingos reakcijos - tai reikalingo atsakymo pasirinkimas iš kelių galimų.(Z. Bagdonavičius ir kt. „Eismo dalyvių psicho-fiziologija“, 2007, p.45). Pvz: pasirodžius pėsčiajam kelyje vairuotojas turi stabdyti automobilį, pasukti vairą ar naudoti garsinį signalą.
Reakcijos laikas yra psichofiziologinis reiškinys, kadangi yra sąryšis su reflekso lanku, kuriame galima išskirti dvi dalis: iš pradžių tai fiziologinis reiškinys, o vėliau į jį įsitraukia ir psichika. Psi-chofiziologija - tai psichologijos šaka, tirianti biologinių savybių (ypač nervų sistemos) ir jų visu-mos reikšmę, taip pat jų vaidmenį nulemiant psichinę veiklą, individualius psichologinius skirtu-mus. Medicinoje atsiradus daugiau techninių tyrimo prietaisų padaugėjo galimybių psichines būse-nas matuoti lygiagrečiai su fiziniais pokyčiais bei daryti jiems įtaką. Reakcijos laikas siejamas su jutimo grupe. Jutimas - tai procesas, kuris vyksta , kai mūsų juti-mo receptoriai ir nervų sistema priima bei pateiki aplinkos dirgiklių energiją. Viskas prasideda nuo sąlyčio su dirgikliais (šiame tyrime naudojamas garsinis dirgiklis). Dirgiklis - bet kuris materialus veiksnys sukeliantis orga-nizmo būklės pakitimus. (Psichologijos žodynas, 1993, p.59).Ši sąvoka giminiška ,,stimulo“ są-vokai - įvykis, sukėlęs organizmo būklės pokytį laikomas stimulu. Taigi tarpas tarp tam tikro sti-mulo atsiradimo ir reakcijos į jį susidaro dėl laiko , kurio reikia aferentiniam signalui pasiekti sme-genis ir smegenims pasiųsti eferentinį signalą raumenims, šiuo atveju nuo tada kai žmogus išgirsta spragtelėjimą ausinėse iki tol kol paspaudžia mygtuką. Reakcijos laikas yra skirtingas skirtingiems žmonėms bei priklauso nuo situacijos. Dažniausiai, kai žmonės žino ko tikėtis, išsiaiškina tam tikrus tyrimo dėsningumus ar sistemą, jų reakcijos laikas paprastai sutrumpėja. Šis reakcijos laiko sutrumpėjimas atspindi tai, kad žmonės išmoksta. Išmokimas - individualios patirties įgijimas, tam tikrų įgūdžių susiformavimas. Išmokimas gali būti sąmoningas, kada siekiama įgyti naujų žinių, mokėjimų, įgūdžių; ir nesąmoningas - kada nėra tikslo įgyti naujos patirties. Prieš keliant klausimą, kas ir kaip bus tiriamas, reikia atsakyti į klausimą, kokį dalyką tirsime. Bendriausias atsakymas į šį klausimą būtų: ,,kintamąjį“, t.y. kintamus kokios nors situacijos požymius. Kintamieji -,, tai mokslą dominantys kriterijai, ženklai, simptomai, apibūdinimai arba požymiai, konstruojami iki tam tikro laipsnio.“(H.Benesch ,,Psichologijos atlasas“2001,p.25). Šiame laboratoriniame darbe kintamasis yra reakcijos laikas ir jis skirtas pademonstruoti, kaip lengvai ir greitai žmonės gali išmokti. Labo-ratoriniam darbui naudojami dviejų rūšių garsiniai stimulai – atsitiktiniai ir fiksuoto (pastovaus) intervalo.
Tikslas . Palyginti reakcijos laikus esant dviem skirtingoms eksperimentinėms sąlygoms: fiksuotam stimulo pateikimo intervalui ir atsitiktiniam stimulo pateikimo intervalui.
Uždaviniai . 1. Išsiaiškinti kaip kinta reakcijos laikas, kai pateikiami atsitiktiniai bei fik-
suoti stimulai.
2. Palyginti savo rezultatus su pasirinktais dešimčia grupės narių.
"Duomenų apsauga" -
Informatika - Laboratorinis darbas
Microsoft Office duomenų apsauga
Failo apsaugojimas
Apsaugą slaptu raktu
Meo Encryption software
Užšifravimas
Atšifravimas
Pilno dokumento ir jo dalių apsaugą
Apsauga nuo spragų (Naujinimas)
Microsoft Baseline Security Analyzer
Ištrintų failų atstatymas
Undelete Plus
Recuva
Windows Defender
Asmens duomenų apsauga
LR Įstatymai
ES Įstatymai ir teisės aktai
Naudota Lietaratūra
"Pašto programų konfigūravimas" -
Informatika - Laboratorinis darbas
ELEKTRONINIO PARAŠO BRUOŽAI
Kas yra elektroninis parašas?
Elektroninio parašo infrastruktūra
Duomenų šifravimas
Parašų kūrimas ir tikrinimas
Sertifikatai
Sertifikatų centrai
Laiko žymos tarnybos
El. parašo infrastruktūros reglamentavimas
ELEKTRONINIO PARAŠO PLĖTRA LIETUVOJE
El. parašo įstatymas
El. parašo įstatymo pakeitimas
El. parašo naudojimas
EL. PARAŠO ĮSIGALĖJIMO PROBLEMOS
Ateities uždaviniai
"Duomenų bazės - laboratorinis darbas" -
Informatika - Laboratorinis darbas
Laboratorinis darbas susipažinimui su duomenų bazėmis. Lentelių sudarumas pagal klausimyną, duomenų užpildymas ir elementariosios sql užklausos.
Turinys.
Trumpas įmonės veiklos aprašymas .
Klausimynas.
Esybių ryšiai (ER diagrama).
Esybių aprašymai.
Duomenų bazė .
Duomenų bazės užpildymas.
Užklausos informacijai išrinkti.
"Dielektrikų šiluminio laidumo koeficiento nustatymas" -
Fizika - Laboratorinis darbas
Laboratorinis darbas Nr.20
Dielektrikų šiluminio laidumo koeficiento nustatymas.
Su kontroliniu klausimu atsakymais. Pagrindinės formulės ir darbo metodika. Bandymo eiga ir skaičiavimai.
---
Tikslas: išmatuoti dielektriko šiluminio laidumo koeficientą.
Priemonės: dielektriko šiluminio laidumo koeficiento matavimo kalorimetriniu metodu įrenginys, dielektriko plokštelė, slankmatis, sekundometras, menzūra.
"Bendroji fototechnika" -
Kita - Laboratorinis darbas
Bendrosios fototechnikos laboratoriniai darbai.
Laboratorinis darbas Nr.1 - Negatyvų apdorojimo technologija.
Laboratorinis darbas Nr. 2 - Kontaktinis nuotraukų spausdinimas.
Laboratorinis darbas Nr. 3 - Nuotraukų spausdinimas projekciniu būdu.
Laboratorinis darbas Nr. 4 - Ekspozicijos pokyčių įvertinimas.
Laboratorinis darbas NR. 5 - Objekto fotografavimas skirtingo židinio nuotolio objektyvais.
Laboratorinis darbas Nr. 6 - Objekto fotografavimas skirtingo židinio nuotolio objektyvais išlaikant mastelį.