Nemoku.lt » Kita » Optinės linijos projektavimas

Aprašymas

ĮVADAS. PROJEKTO TIKSLAI
PROJEKTE NAUDOTŲ INFORMACIJOS ŠALTINIŲ APŽVALGA
ANALITINĖ DALIS
OPTINIŲ SĄSAJŲ TIPAI IR JŲ ANALIZĖ
OPTINĖS LINIJOS TRASOS INFRASTRUKTŪROS ANALIZĖ
PROJEKTINĖ DALIS
PROJEKTUOJAMOS OPTINĖS LINIJOS KABELIO IR INFORMACIJOS PERDAVIMO SISTEMOS PARINKIMAS IR PAGRINDIMAS
OPTINĖS LINIJOS TRASOS PARINKIMAS IR PAGRINDIMAS
OPTINĖS LINIJOS PERDAVIMO CHARAKTERISTIKŲ SKAIČIAVIMAS
MEDŽIAGŲ ĮRANGOS SPECIFIKACIJA
PROJEKTUOJAMO TINKLO KONFIGŪRAVIMAS IR VALDYMAS
OPTINĖS LINIJOS PROJEKTO ĮDIEGIMO ORGANIZAVIMAS
DARBO SAUGA IR EKOLOGIJA
IŠVADOS IR PASIŪLYMAI
NAUDOTŲ INFORMACIJOS ŠALTINIŲ SĄRAŠAS

ĮVADAS. PROJEKTO TIKSLAI

Telekomunikacijos yra viena iš sparčiausiai besivystančių mokslo ir šiuolaikinės technikos sričių. Šiuolaikinės visuomenės neįmanoma įsivaizduoti be telekomunikacijų pasiekimų, kurie buvo realizuoti per paskutinį 100 – metį. Mūsų laikmečio skiriamuoju bruožu yra vis didėjantis poreikis perduoti informacijos srautus dideliais atstumais. Tai sąlygoja daugelis priežasčių, tačiau svarbiausia galime laikyti tai, kad ryšiai yra vienas iš galingiausių ekonomikos valdymo svertų. Elektros ryšiai labai sparčiai besikeisdami tampa įvairiapusiai ir globalūs, o pavienių įmonių, regionų ir valstybių ryšių infrastruktūra vis labiau integruojama į pasaulinę telekomunikacijų erdvę.

Optinės, arba dar vadinamos šviesolaidinės technologijos, – pats moderniausias ir sparčiausias ryšio kanalas pasaulyje, kuris populiarėja ir Lietuvoje. Optinės technologijos tampa vis labiau populiaresnės ir plinta visame pasaulyje. Pirmiausia išskirtiniu šį ryšio kanalą daro pats jo veikimo principas. Kadangi čia yra naudojama šviesa, o ne elektra, ryšys yra nenutrūkstamas ir itin patikimas. Kartu optinis ryšys yra itin spartus ir kokybiškas.

Bevielės abonentinės prieigos sistemos atsirado kaip alternatyva laidinei abonentinei prieigai. Šių sistemų atsiradimo ir sparčios plėtros motyvai yra keli: greitas ir nesudėtingas įrengimas, efektyvus pavienių abonentų telefonizavimas, parankumas naujam operatoriui ir kt.

Pasaulinėje telekomunikacijų rinkoje yra keletas šių sistemų plėtros tendencijų ir sprendimų. Telekomunikacijų įrangą gaminančios kompanijos pasirinko keletą skirtingų būdų šiai prieigos sistemų nišai užpildyti. Vienos jų pritaikė esamas sistemas ir standartus, kitos sukūrė naujus technologinius sprendimus.

Pagrindiniai projekto tikslai:
• Suprojektuoti optinę linija tarp Vilniaus, Ukmergės ir Anykščių, kuria bus galima teikti informacijos perdavimo paslaugas.
• Parinkti kabelius ir įrangą.
• Nurodyti spintų ir movų išdėstymą.
• Atlikti perdavimo charakteristikų skaičiavimus.
• Pasirinkti ir aprašyti įdiegimo technologiją, saugaus darbo metodus ir ekologiją.
• Pateikti išvadas ir pasiūlymus.


Detalės

Nr.:1073
Paskelbta:2011-03-18
Kategorija:Kita
Tipas:Kursinis darbas
Apimtis:26
Failo tipas:doc (Microsoft Word)
Lankytojų vertinimas: