Nemoku.lt » Informatika » UNIX tinklinės savybės

Aprašymas

UNIX
Panaudojimas
Savybės
Failų sistema
Procesų valdymas
UNIX rūšys
Standartai
Istorija
UNIX tinklai
Kompiuterinis tinklas
TCP/IP protokolų šeima
TCP/IP architektūra
OSI modelis
IP protokolas
Transportiniai protokolai
Duomenų perdavimas TCP kanalu
Išvados
Informacijos šaltiniai.

Ištrauka:

UNIX – grupė operacinių sistemų, kilusių iš 1969–1970 sukurtos UNICS (apie 1970 pervadintos į UNIX) sistemos, skirtos PDP kompiuteriams.
Dabartinis Unix prekinio ženklo sąvininkas yra The Open Group. Tik sistemos, visiškai atitinkančios Single UNIX Specification, yra vadinamos „UNIX“ (kitos vadinamos „Unix šeimos“ arba Unix - like).

Panaudojimas
UNIX yra plačiai naudojama tiek serveriuose, tiek kitos paskirties kompiuteriuose. Unix kliento/serverio programų modelis buvo labai svarbus kuriant Internetą. Linux sistema, perėmusi daug ką iš Unix, kelia kone rimčiausią konkurenciją Microsoft Windows operacinei sistemai (OS).

Savybės
Iš kitų OS UNIX išsiskiria visų pirma failų sistema bei procesų valdymu. Daugelį UNIX bruožų yra perėmusios ir kitos OS, pvz., DOS ir Microsoft Windows naudojama katalogų sistema yra perimta iš UNIX, o OpenVMS, nors turi visiškai kitas šaknis, yra net sertifikuota kaip UNIX. Vienas iš neįprastų UNIX bruožų – bendra (nerašyta) ideologija, teigianti, kad OS turi būti patogi ir aiški specialistams, tuo tarpu eiliniai vartotojai, norėdami naudotis šiomis sistemomis, turi mokytis, bet nereikalauti sistemos profanavimo.


Detalės

Nr.:1221
Paskelbta:2012-11-17
Vardas:zydrunelis
Kategorija:Informatika
Tipas:Analizė
Miestas:Vilnius
Mokymo įstaiga:VIKO
Klasė/Kursas:3
Pristatymo metai:2012
Gautas įvertinimas:10/10
Apimtis:18
Failo tipas:docx (Microsoft Word)
Autoriaus vertinimas:9/10
Autoriaus komentaras:Unix ir jo šeimų tinklinės savybės
Lankytojų vertinimas: